27. 09. 2012
ŠABIĆ: JAVNOST IMA PRAVO DA ZNA
Beograd, 27.09.2012. (Politika) - Poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić izjavio je juče da je postignut napredak u dostupnosti informacija ali da je potrebno više, bolje i kvalitetnije ostvarivanje tog prava.
Šabić je, povodom 28. septembra, Međunarodnog dana prava javnosti da zna, rekao da je bi organi vlasti morali da prepoznaju kao svoju nespornu obavezu saopštavanje informacija od javnog značaja, a posebno onih o raspolaganju novcem građana, i da ih bez problema pružaju najširoj javnosti.
Šabić je naveo da novinari sve više i kvalitetnije koriste pravo na dostupnost informacija od javnog značaja i da je to vidljivo i u žalbama koje dobija, ali da je očigledno i da postoji diskriminacija, jer neki mediji uživaju poseban tretman kod određenih političkih struktura i često plasiraju kao ekskluzivne one informacije do kojih ostali mediji ne mogu da dođu.
-
Nema komentara.













