02. 11. 2012
U TOKU REDEFINISANJE MEDIJSKE STRATEGIJE
Beograd, 2.11.2012. (Danas, Beta) - Ministar kulture Bratislav Petković izjavio je juče da je redefinisanje medijske strategije u toku i da će pitanje vlasništva u medijima biti rešeno u sklopu medijskih zakona. Na konferenciji povodom 15 godina razvoja nezavisnih medija u Srbiji u organizaciji američke Agencije za razvoj (USAID) i Ajreksa (Irex) Petković je rekao da se u procesu povlačenja države iz vlasništva u medijima obavljaju razgovori o konkretnim rešenjima za Radio Jugoslaviju i Ju pregled, a da je rukovodstvo Tanjuga spremno za transformaciju i tržišno poslovanje. „Ostalo je da se opredelimo za neke od modela, koji je moguće primeniti u sadašnjim uslovima, ta rešenja će biti takva da Tanjug neće ugrožavati rad privatnih agencija", kazao je Petković i dodao da je formirana radna grupa čiji je zadatak da redefiniše medijsku strategiju.
-
Nema komentara.













