16. 11. 2012
KONTROLISANI HAOS
Beograd, 16.11.2012. (Dnevnik) - Predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije Vukašin Obradović ocenjuje da je srpska medijska scena kontrolisani haos, napominjući da se stvaraju ekonomski slabi mediji, koji se zatim lako kontrolišu.
- Nije pitanje da li tajkuni mogu imati medije, već zašto je to sve netransparentno. Centralni problem je to što je država ključni igrač - rekao je Obradović u emisiji „Hoću da znam" na B-92.
Obradović i novinar Slaviša Lekić saglasni su da ne bi bio problem da Miroslav Mišković ima vlasnički udeo u „Presu", ni da Miroslav Bogićević bude vlasnik „Politike" ako bi to bilo potpuno transparentno i ako postoji jasno zakonsko uređenje i igranje po pravilima.
- Bogićević kupi „Politiku" pa se po medijima gura priča da je spas da se država vrati u te novine, a poenta je u tome da država ne može biti u medijima - rekao je Obradović.
On je ocenio da su mediji ekonomski onemoćali, novinari rade za bedne plate i tako se stvara mogućnost za lako kontrolisanje:
- To jeste haos, ali kontrolisani haos, jer država i dve-tri državne ili paradržavne agencije, vode celu priču - smatra on.
-
Nema komentara.













