19. 11. 2012
Petković: Država mora pomoći javnim servisima
Beograd, 19.11.2012. (RTV) - Država mora pomoći rešavanje problema nepostojanja zgrade Radio-televizije Vojvodine sredstvima iz budžetskih rezervi i mi ćemo o tome razgovarati na Vladi i bavićemo se rešavanjem tog problema, izjavio je ministar kulture u Vladi Srbije Bratislav Petković.
On je naveo da se javni servisi RTS i RTV nalaze u velikim finansijskim problemima i da su, prema njegovim saznanjima, u pitanju desetine miliona evra duga i to je pitanje koje se što pre mora rešiti.
"Mislim da će se primeniti model Bi-Bi-Sija ili Hrvatske radio - televizije, ukoliko budu primenljivi, jer finansiranje javnih servisa mora biti obavezno", istakao je Petković nakon sastanka sa pokrajinskim sekretarom za kulturu i informisanje Slavišom Grujićem u Novom Sadu.
Grujić, koji je ranije izjavio da je RTV poseban brend, naglasio je da Republika i Pokrajina moraju zajedno tražiti rešenje za probleme oba javna servisa i dodao da je nakon ovog prvog sastanka jasno da su stavovi zajednički i jednaki, da se sa republičkim ministrom složio oko svi otvorenih pitanja, kao i da se nada dobroj saradnji u narednom periodu.
-
Nema komentara.













