20. 11. 2012
MEDIJI MORAJU DA ŠTITE PRAVA NAJMLAĐIH
Beograd, 20.11.2012. (Politika) - Komisija za žalbe Saveta za štampu saopštila je juče da su svi štampani mediji, po Kodeksu novinara Srbije, obavezni da štite prava i dostojanstvo dece, žrtava tragedija i svih drugih ugroženih grupa. U saopštenju se navodi da ne postoji javni interes koji bi u takvim slučajevima opravdao otkrivanje identiteta maloletnika i novinari i urednici toga moraju da budu svesni. Kako se navodi, Savetu za štampu obratio se staratelj devojčice koja je iz tekstova na veb-sajtovima dva dnevna lista saznala detalje o svojoj porodičnoj tragediji. Na molbu staratelja, Komisija za žalbe Saveta za štampu je od redakcija zatražila da sporne tekstove uklone sa sajtova, što su one i učinile, ali je, nažalost, šteta već napravljena.
-
Nema komentara.













