08. 12. 2012
IZABRANO STRUČNO TELO ZA NADZOR MAĐARSKIH MEDIJA
Novi Sad, 08.12.2012. (Danas) - Nacionalni savet Mađara imenovao je stručni savet medija u kojima ima ulogu osnivača ili suosnivača, sa zadatkom da nadzire ostvarivanje smernica utvrđenih Medijskom strategijom, piše jučerašnji Mađar so (Magyar Szo).
Članovi tog tela su zamenik glavnog urednika Mađar soa Zoltan Nemet, karikaturista lista Pal Lephaft, urednica Erika Kabok, urednica nedeljnika Het nap Olga Molnar Krekić i glavni urednik magazina Čaladi ker Andraš Fazekaš. Članovi saveta su i urednik Radio-televizije Vojvodine Zoltan Juhas, novinar u penziji Radio Subotice Janoš Nemet, novinar u penziji RTV-a Nandor Kartag i urednik RTV-a u penziji Tivadar Renčar.
U delu javnosti formiranje ovog saveta kritikovano je kao pokušaj uvođenja dodatne cenzure u medijima na mađarskom jeziku u Vojvodini.
-
Nema komentara.













