15. 12. 2012
ŠABIĆ: HAOS U ELEKTRONSKIM KOMUNIKACIJAMA
Beograd, 15.12.2012. (Politika) - Poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić izjavio je juče da u oblasti nadzora elektronskih komunikacija vlada haos i da ne postoji sistem, nego provizorijum. "Nismo u stanju na pouzdan način da odgovorimo ni na jedno pitanje, poput onog ko i koliko dugo vrši nadzor elektronskih komunikacija, ne govorim samo o šefu države i potpredsedniku vlade. Moguće je da se to događa desetinama hiljada građana, bez obzira na to da li su na nekoj funkciji ili su obični građani", rekao je Šabić na skupu „Pravni monitoring medijske scene u Srbiji" u Medija centru.
Šabić je naveo da novinari u 95 odsto slučajeva sa izvorima komuniciraju elektronskim putem, mobilnim telefonima ili mejlovima, i da zato nema ništa o tajnosti izvora, jer je posle pet minuta moguće utvrditi identitet izvora.
-
Nema komentara.













