19. 01. 2013
RT VOJVODINA ĆE TUŽITI NEDELJNIK „PEČAT“
Beograd, 19.1.2013. (Alo) - RT Vojvodina najavila je da će tužiti magazin „Pečat" zbog širenja govora mržnje. RTV je saopštio da se tekstom o toj medijskoj kući u listu „Pečat" otvoreno koristi govor mržnje koji podseća na poznatu nacionalističku histeriju devedesetih. U tekstu pod nazivom „Di su naši TV novci" tvrdi se da su u rukovodstvu RTV-a „antisrpski jurišnici i osvedočeni srbomrsci". RTV skreće pažnju državnim institucijama na to da takve kvalifikacije mogu ozbiljno da ugroze rad pokrajinskog javnog servisa, ali i bezbednost zaposlenih.
-
Nema komentara.













