23. 01. 2013
PETKOVIĆ: PROPUSTILI DA REAGUJEMO NA „NAŠE”
Beograd, 23.01.2013. (Dnevnik) - Ministar kulture i informisanja Bratislav Petković izjavio je juče da je ministarstvo na čijem je čelu napravilo propust jer nije reagovalo na pretnje medijima desničarske organizacije "Naši". Petković je na sastanku s urednicima kulturnih redakcija beogradskih medija rekao da se o izostanku reakcije Ministarstva već razgovaralo na sednici Odbora Skupštine Srbije za kulturu prošle sedmice.
- Ta prilika je sada propuštena i ubuduće toga neće biti - rekao je Petković.
Pokret "Naši" zatražio je zabranu rada pojedinih medija zbog, kako su naveli, sumnje da ih finansira albanska i hrvatska mafija. Tužilaštvo je nedavno naložilo policiji da ispita pojedine aktivnosti te organizacije, poput paljenja zastava Vojvodine i plakata protiv medija, nevladinih organizacija i pojedinaca.
-
Nema komentara.













