01. 02. 2013
FINANSIRANJE KINEMATOGRAFIJE
Beograd, 01.02.2013. (Politika) - Republička agencija za elektronske komunikacije Ratel obratila se javnosti saopštenjem povodom napisa u medijima koji govore o finansiranju domaće kinematografije iz prihoda Ratela, RRA i RTS-a.
Odredbama članova 19. i 20. Zakona o kinematografiji propisano je da se sredstva za podsticanje domaće kinematografije, između ostalog, obezbeđuju i iz prihoda koje Ratel ostvaruje na način propisan odredbama Zakona o elektronskim komunikacijama, i to u visini od 10 odsto ostvarenih sredstava od naknada, koje čine veći deo prihoda Ratela.
Zakon o kinematografiji se primenjuje od 3. jula 2012. godine i propisuje da sredstva za podsticanje domaće kinematografije iz prihoda ostvarenih u prethodnoj godini treba da budu uplaćena najkasnije do 30. juna tekuće godine za prethodnu godinu, na poseban račun Filmskog centra Srbije. Iznos sredstava koja treba da budu uplaćena Filmskom centru Srbije za period od 3. jula do 31. decembra 2012. godine biće utvrđen nakon usvajanja godišnjeg finansijskog izveštaja Ratela i izveštaja nezavisnog revizora za 2012. godinu, a najkasnije do 31. marta 2013. godine. Taj iznos biće uplaćen na odgovarajući račun u zakonskom roku.
-
Nema komentara.













