08. 02. 2013
OSNOVNI TUŽILAC ISPITUJE SLUČAJ VREĐANJA VALJEVSKIH NOVINARA
Valjevo, 08.02.2013. (Danas) - Predistražne radnje povodom vređanja novinara na sednici Gradske skupštine, održanoj 24. decembra 2012. godine, u nadležnosti su osnovnog tužioca, rečeno je juče u Višem tužilaštvu u Valjevu. Viši tužilac Miodrag Plazinić rekao je da je zbog hitnosti postupka policiji naložio prikupljanje podataka i utvrđivanje činjenica o tome šta se događalo 24. decembra u sali Skupštine grada. Policija je uzela izjave nekoliko aktera, a pribavljeni su i snimci sednice gradskog parlamenta od RTV kuća koje su tu sednicu prenosile.
Tužilac Plazinić smatra da uvrede upućene novinarima "stoje kao kuća", te da će se o njima tokom daljeg postupka izjasniti osnovni tužilac kada policija podnese adekvatne prijave.
Na toj sednici najpre je urednici Radio Patka Dariji Ranković zapretio odbornik Grupe građana Pobeda Slobodan Gvozdenović zbog toga što je uzela svoj diktafon kada je on počeo da govori o budžetu za 2013. godinu.
Gvozdenovića je podržao zamenik gradonačelnika Dragoljub Krstić, takođe iz Pobede, koji se sedeći u sali oglasio rečenicom: "Ološ, napolje."
Grupa odbornika i simpatizera Pobede je zatim blokirala radno predsedništvo, a novinari su napustili salu i od tada bojkotuju rad gradskog parlamenta. Od gradonačelnika Stanka Terzića, predsednika Skupštine Mihaila Jokića i višeg tužioca Miodraga Plazinića zatražili su zaštitu.
Bojkot je nastavljen zbog toga što Jokić i Terzić nisu učinili ništa da spreče incidente, niti su se izvinili izveštačima.
Novinari smatraju da "izvinjenje" Krstića upućeno Dariji Ranković to i nije s obzirom na njegova istupanja u javnosti pre i posle incidenta u gradskom parlamentu.
-
Nema komentara.













