14. 02. 2013
SBB NEKAŽNJENO ZLOUPOTREBIO POLOŽAJ
Beograd, 14.2.2012. (Blic) - Vrhovni kasacioni sud odbio je zahtev Srpske kablovske mreže (SBB) kojim traži da se preispita presuda Upravnog suda da je ta kompanija zloupotrebila dominantan položaj na tržištu Beograda, objavila je Komisija za zaštitu konkurencije a prenela Beta. Kako se navodi na sajtu komisije, reč je o presudi Upravnog suda donetoj po tužbi protiv rešenja komisije u ponovnom postupku, donetoj u oktobru 2010. Rešenjem komisije je utvrđeno da SBB ima dominantan položaj na tržištu pružanja usluge distribucije radio i televizijskih programa preko kablovske mreže na teritoriji Beograda, te da je taj položaj zloupotrebio vođenjem promotivne akcije na teritorijama opština Palilula i Stari grad tokom marta 2006. godine. To je za posledicu imalo sprečavanje, ograničavanje i narušavanje konkurencije na utvrđenom relevantnom tržištu, navela je komisija. SBB, kako je Beti rečeno u komisiji, nije novčano kažnjen zbog zloupotrebe monopolske pozicije u Beogradu, jer to nije bilo predviđeno propisima na osnovu kojih je utvrđeno narušavanje konkurencije. Komisija neće moći da kazni SBB zbog zastarelosti, preneo je Tanjug.
-
Nema komentara.













