01. 03. 2013
SNIMATELJI ISTERANI, STIGLO IZVINJENJE
Niš, 01.03.2013. (politika) - Preksinoć neposredno pred premijeru predstave „Konstantin", u Narodnom pozorištu u Nišu, koja je priređena povodom 17 vekova od donošenja Milanskog edikta, snimateljskim ekipama i fotoreporterima brojnih medija rečeno je da napuste salu, što je izazvalo negodovanje predstavnika medija. U sali je ostala samo ekipa RTS-a.
Posle niza reakcija zbog ovakvog gesta, rukovodstvo Projekta „Milanski edikt 313 - 2013, Srbija", pisanim putem se izvinilo svim medijskim kućama kojima je bilo onemogućeno da snimaju i fotografišu početak predstave.
Shodno prethodnom dogovoru sa presslužbom ovog projekta predstavnici medija su imali pravo da prisustvuju predstavi. Zvaničan stav povodom razloga ovog neželjenog dešavanja saopštićemo sutra na konferenciji za medije, navedeno je u saopštenju Ministarstva kulture.
Novinarima će se tada obratiti Slavica Trifunović, glavni rukovodilac Projekta „Milanski edikt 313 - 2013, Srbija", Dejan Savić, vršilac dužnosti upravnika Narodnog pozorišta u Beogradu, i Jug Radivojević, reditelj predstave „Konstantin". Tada će biti najavljeni i detalji vezani za mogućnost prisustva predstavnika medija prvom beogradskom izvođenju „Konstantina", u ponedeljak, 4. marta.
-
Nema komentara.













