15. 03. 2013
Mladići nasrnuli na službenika OEBS
Niš, 15.3.2013. (Južne vesti, B92) - Mladići sa majicama kik-boks kluba nasrnuli su juče u Nišu na službenika misije OEBS u Srbiji tokom javne rasprave o nacrtu Zakona o javnom informisanja.
Kako pišu Južne vesti, zbogtog incidenta intervenisala je i policija.
Prema pisanju tog portala, tokom pauze javne rasprave trojica mladića, kojima je prethodno sugerisano da ne dobacuju tokom diskusije, prišla su službeniku diplomatskog predstavništva OEBS u Srbiji i unoseći mu se u lice uputila niz uvreda.
Ubrzo je u galeriju Srbija stigla patrola policije, a za njima i gradonačelnik Niša Zoran Perišić. Posle kraćeg razgovora rasprava o Zakonu je nastavljena.
Mladići koji su izazvali incident nisu prisustvovali javnoj debati od njenog početka, već su se pojavili nešto pre pauze, pišu Južne vesti i dodaju da su oni, prema nepotvrđenim informacijama, u galeriju "Srbija" gde se održavala rasprava, došli na poziv jednog od javnih funkcionera.
Javna rasprava o Zakonu o javnom informisanju završena je nešto pre 16 časova. Niš je posle Novog Sada i Novog Pazara treći grad u kom se raspravljalo o novim zakonskim rešenjima.
-
Nema komentara.













