21. 03. 2013
BEOGRAD DOMAĆIN REGIONALNOG FESTIVALA O MEDIJIMA
Beograd, 21.03.2013. (Politika) - Šta će duže opstati štampa ili internet, kako su izgledali mediji na Balkanu pre 30 godina i kako danas izgleda nekad cenjeno zanimanje novinara neka su od pitanja kojima će se baviti „BG medija festival". Od 30. maja do 2. juna 70 učesnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Italije govoriće o temama koje okupiraju profesionalce iz oblasti medija, odnosa s javnošću i marketinga.
Za četiri dana učesnici će u okviru panel-diskusija, predavanja i radionica pokušati da daju odgovor na teme kakav je odnos države prema tržištu medija u Srbiji, gde je linija razdvajanja između ozbiljne i žute štampe i kako zaštititi autorska prava na internetu.
Cilj festivala je da napravi presek stanja u medijima i stvori rešenja za bolju sliku javnog informisanja, rečeno je juče na konferenciji za štampu.
Novinar i književnik Vanja Bulić pomenuo je problem gubljenja ličnosti u novinarstvu, o čemu će diskutovati i na festivalu.
- Prošlo je vreme kad su se gajili novinari i kada je potpis više značio. Televizija je potpuno ubila pisanje u slikama - rekao je Bulić.
Urednica "Bazara" dr Zorica Karanović istakla je pitanje autentičnosti, jer novinari sve češće trpe kritike da samo "prežvaću" ono što je već napisano.
Profesionalci iz oblasti pi-ara iskoristiće priliku da se bolje predstave, jer kako je rekao Ivan Jakšić, predsednik Društva Srbije za odnose sa javnošću, svrstavaju ih u grupu nepoželjnih saradnika i "prodavaca magle".
Učešće na festivalu potvrdili su i Goran Milić, direktor "Vesti" na balkanskoj Al Džaziri, Veljko Lalić, glavni urednik lista "Nedeljnik", Julijana Simić-Tenšić, urednik beogradske hronike u "Politici", Igor Karanov, glavni urednik magazina "Plejboj", Zoran Šprajc, urednik u HRT-u, voditeljka Radio Beograda Gorica Nešović, sportski novinar Nebojša Višković i mnogi drugi.
-
Nema komentara.













