Home  /  Medijska scena  /  U fokusu

22. 03. 2013

MANTER DOVODI SI-EN-EN

Beograd, 22.03.2013. (Politika) - Cilj angažovanja Kamerona Mantera je obezbeđivanje frekvencije za Si-En-En i ubrzanje liberalizacije tržišta fiksne telefonije, gde SBB takođe ima interes 

Angažovanje Kamerona Mantera u SBB-u je sa ciljem da američki Si-En-En dođe na Balkan i otvori regionalnu televiziju, saznaje "Politika". 

U Beogradu, Zagrebu i Sarajevu postojali bi posebni TV studiji, ali bi u drugim državama gledali isti program sa manjim regionalnim razlikama. Tako diplomata Manter treba da uz nacionalnu frekvenciju u našoj zemlji stimuliše i ubrzavanje procesa liberalizacije našeg tržišta telekomunikacija, pre svega fiksne telefonije, gde SBB očekuje da od „Telekoma" preuzme veliki broj korisnika. 

To što je nekadašnji diplomata i ambasador SAD u Beogradu postao senior-savetnik borda direktora SBB - Telemaks grupe trebalo bi da pomogne ubrzanje postizanja ova dva cilja. Da li će tako i biti, niko ne može javno da potvrdi, ali, saznajemo, trenutno postoji izuzetno interesovanje američkog Si-En-Ena za nacionalnu frekvenciju u našoj zemlji. Osim toga, SBB duže vreme ima problema sa fiksnom telefonijom, jer se prenos broja iz jedne u drugu fiksnu mrežu nekoliko puta odlaže, a on je u to uložio mnogo novca. U ovoj kompaniji nisu krili da planiraju da uključe strane instance u rešavanje ovog problema i da će „konsultovati i relevantna tela u Evropskoj uniji". A u prilog tome da će se uglavnom baviti lobiranjem, govori i to što Manter ne radi u Srbiji, već će, kako saznajemo, u našoj zemlji biti u aprilu i to na jedan dan. 

U SBB-u ova saznanja ne potvrđuju, ali potvrđuju to da je Kameron Manter senior-savetnik borda direktora SBB -Telemaks kompanije od januara ove godine.

- Gospodin Manter poseduje veliko poslovno iskustvo u ovom regionu. Radio je kao diplomata u Srbiji i okolnim zemljama, kao i u okviru drugih tržišta u razvoju širom sveta. Zajedno sa ostalim senior-savetnicima upravnog odbora, on savetuje odbor u vezi sa aktivnostima SBB - Telemaks grupe u zemljama bivše Jugoslavije - navodi Jovana Lukić, direktorka korporativnih komunikacija SBB-a, dodajući da je Manter bio najbolji kandidat prema potrebama ove kompanije, i to među brojnim visokokvalifikovanim kandidatima.

Ona potvrđuje da je jedan od strateških pravaca razvoja ove kompanije razvoj kablovskih i satelitskih TV kanala i tvrdi da bivši američki diplomata ne učestvuje u tome.

- Gospodin Manter jeste upoznat sa tim aktivnostima, ali ni na koji način ne učestvuje u ovom segmentu posla. On nije uključen, niti je u vezi sa bilo kakvim aktivnostima vezanim za medije u regionu, a koje se ne odnose na SBB - Telemaks grupu. Nijedno njegovo zaduženje nije u vezi sa medijima, odnosno televizijskim kanalima ni na koji način - zaključuje Lukićeva.

Manter je bio ambasador SAD u Srbiji od 2007. do 2009. Agencije prenose da mu je radno mesto posle Beograda bilo u Iraku, gde je bio zamenik ambasadora SAD, a potom je postavljen za ambasadora SAD u Pakistanu. Naši sagovornici upoznati sa ovom problematikom tvrde da je Manter prihvatio novo angažovanje kako bi se dodatno „osvetio" vladi Vojislava Koštunice i to ne samo zbog paljenja američke ambasade već i zbog drugih razloga. 

I da potsetimo sarajevski mediji su još pre godinu dana pisali da je Si-En-En zainteresovan za ovaj region, odnosno za tržište celokupnog Balkana.

  • Nema komentara.

Najnovije

Ostali članci
Pravni monitoring
Medijska pismenost
Korupcija u fokusu
izvestaj
Bolja Srbija
Lokalne samouprave
demolizam
ANEM kampanje

Anketa

Novi medijski zakoni

Koliko će novi medijski zakoni podstaći razvoj medijskog sektora?

Značajno

Donekle

Malo

Nimalo

Rezultati

Intranet login

Najnovije informacije o aktivnostima ANEMa

Prijavite se!

Unicef
Unicef
Bolja Srbija
Novinari

Rekonstrukcija i redizajn web sajta realizovani su zahvaljujući građanima SAD u okviru programa podrške medijima Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) koji implementira IREX.
Sadržaj web sajta je isključiva odgovornost ANEMa i ne predstavlja zvaničan stav USAID-a i IREX-a.

 

Takovska 9/16, 11 000 Beograd; Tel/fax: 011/32 25 852, 011/ 30 38 383, 011/ 30 38 384; E-mail: anem@anem.org.rs