05. 04. 2013
Da je bilo lustracije, znale bi se ubice
Niš, 05.04.2013. (Narodne novine - Niš) - Zamenik predsednika Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Bojan Kostreš izjavio je da veruje da bi se danas znalo "ko su ubice novinara da je bilo lustracije u Srbiji".
"Izostanak lustracije je u proteklih 10 godina onemogućio da se Srbija konačno suoči sa svojim problemima i počne da ih rešava. Na taj način je sprečeno da budu imenovani svi odgovorni za sav mrak 1990 - ih godina", napisao je Kostreš u pismu novinarskim udruženjima.
Nezavisnom udruženju novinara Srbije, Udruženju novinara Srbije i Nezavisnom društvu novinara Vojvodine Kostreš je poručio da smatra da bi lustracija doprinela i tome da bi "novinarima za koje se dokaže da su huškali na rat, plasirali dezinformacije i sejali mržnju, bilo trajno ili bar za neko vreme onemogućeno da rade".
"Ovako, bez lustracije, devedesete nam se ponavljaju. Sve su češći ispadi ekstremističkih organizacija, grafiti i govor mržnje, pretnje, paljenje zastave Vojvodine i pokušaji zatiranja njene autonomije, crni spiskovi i vređanja po nacionalnoj osnovi", ukazao je Kostreš.
Dodao je da doprinos takvom stanju u društvu daju i pojedini mediji, učestvujući u raznim hajkama, ili čak, kao što se to nedavno dogodilo, analizirajući nečiju nacionalnu pripadnost.
-
Nema komentara.













