15. 04. 2013
GRADONAČELNIK NAPAO NOVINARA!
Požarevac, 15.4.2013. (Alo) - Miomir Ilić (SPS), gradonačelnik Požarevca, juče je verbalno napao novinara Momčila Veljkovića. Veljković je od gradonačelnika zatražio informaciju o mogućnosti da deca u vrtićima ostanu bez obroka. Naime, Predškolska ustanova „Ljubica Vrebalov" nije platila dobavljaču hrane, koji potražuje 2,3 miliona dinara, pa je dobavljač najavio da više neće dopremati hranu.
Pitao sam ga i da li mu je poznato da je Dragan Nikolić, direktor Predškolske ustanove, naprasno otišao na bolovanje, a za svog zamenika postavio bivšu svastiku Veroljuba Arsića, predsednika Okružnog odbora SNS-a, što mu se takođe nije dopalo. Odjednom je, sav ljutit, počeo da me ispituje šta ću ja tu i za koga to radim - kaže Veljković.
U trenutku kad je hteo da fotografiše gradonačelnika, ovaj je reagovao ljutito i krenuo ka novinaru sa namerom da spreči fotografisanje ili da mu oduzme fotoaparat, ali su ga ljudi iz njegovog kabineta tada smirili.
Odmah sam pozvao kabinet premijera Ivice Dačića kako bih prijavio ovaj incident njegovog stranačkog kolege. Ako premijer može da odgovara na svako pitanje novinara, sviđalo mu se ono ili ne, trebalo bi tako da rade i ostali predstavnici vlasti - kaže Veljković.
-
Nema komentara.













