14. 05. 2013
KREMENJAK: RTS NA BUDŽETU LOŠE REŠENJE
Beograd, 14.05.2013. (Blic) - Članovi radne grupe koja radi na izradi zakona o elektronskim medijima protive se ideji da RTS pređe na direktno finansiranje iz budžeta, rekao je Slobodan Kremenjak, član radne grupe. Nacrtom zakona predviđeno je da se Radio-televizija Srbije i Radiotelevizija Vojvodine fi nansiraju iz budžeta do 31. decembra 2015. Eksperti iz radne grupe odbili su da potpišu ovakav predlog koji su izneli predstavnici Ministarstva kulture. - Finansiranje javnog servisa putem pretplate bolji je model nego fi nansiranje iz budžeta, a razlog je taj što nismo bili uvereni da postoje mehanizmi kojima bi se sprečilo da vlast kroz odobravanje sredstava iz budžeta ne vrši pritisak na javni servis i njegovu uređivačku politiku - rekao je advokat Kremenjak. Prema njegovim rečima, predlog radne grupe je da pretplata ostane, a da se pojača odgovornost javnog servisa prilikom trošenja tog novca, ali i odgovornost građana u plaćanju pretplate. Nacrtom je predviđeno da se na naplatu potraživanja za TV pretplatu prihvati rok zastarelosti od godinu dana.
-
Nema komentara.













