06. 06. 2013
PRVI EKOLOŠKI RADIO JU EKO PROSLAVIO DVE DECENIJE
Subotica, 06.06.2013. (Dnevnik) - Pre 20 godina, na jučerašnji dan, u pet do 12, pokrenuta je prva privatna radio-stanica na teritoriji Vojvodine Ju eko, čiji je glavni akcentat bio i ostao na ekologiji. Subotičani su Ju eko upoznali kao prvu privatnu medijsku kuću u gradu, koja pored dobre muzike plasira istinite i objektivne informacije.
Od samog početka u ovom mediju radili su mladi i obrazovani novinari, koji su pravovremeno obaveštavali građene Subotice. Simbolično u 5 do 12 na Dan zaštite životne sredine, program je pušten u etar, čime se želelo ukazati da je poslednji čas da se prirodi na našoj planeti pruži zaštita.
Po rečima direktora i osnivača RTV Ju eko Jožefa Pintera pre dvadesetak godina u medijima su nedostajale informacije o zaštiti životne sredine, falila je edukacija ljudi, kao i vesti iz oblasti inovacija u toj branši.
Ju eko radio danas ima 20 godina i to je radio stanica koja i dalje živi na svojim principima i uz TV Ju eko će i dalje slediti svoje principe i obaveštavati sugrađane o najnovijim informacijma iz svih sfera života.
-
Nema komentara.













