11. 06. 2013
RTS i RTV na budžetu od septembra?
Novi Sad, 11.06.2013. (RTV) - U skučenom državnom budžetu od septembra će morati da se nađe novca i za javne medijske servise. To je konačan dogovor postignut jutros na sastanku prvog potpredsednika vlade Aleksandra Vučića i predstavnika Ministarstva kulture i informisanja, saznaje RTV.
Odredba o finansiranju RTS-a i RTV-a iz državne kase biće uvrštena u medijske zakone, koji će naredne sedmice ući u javnu raspravu, a trebalo bi da budu usvojeni početkom septembra.
Do tada, kako navode nadležni, važi stari zakon o pretplati i kažnjavanju neredovnih platiša.
-
Nema komentara.













