28. 06. 2013
ZA PROJEKTE 25 MILIONA
PODRŠKA SUBOTICE LOKALNIM MEDIJSKIM KUĆAMA
Subotica, 28.6.2013. (Večernje novosti) - Gradonačelnik Subotice Modest Dulić potpisao je juče ugovore sa predstavnicima 20 subotičkih medijskih kuća o finansiranju ili sufinansiranju projekata iz oblasti javnog informisanja.
Projekti su odabrani na osnovu konkursa, a ukupna sredstva opredeljena za ovu namenu iznose gotovo 25 miliona dinara, od čega su četiri miliona namenjena za projekte štampanih medija, a prestalih 21 milion za projekte elektronskih medija. Dulić je ocenio da se Komisija za dodelu sredstava trudila da svima izađe u susret, jer je Subotica, po njegovim rečima, poznata po razgranatoj medijskoj mreži.
Iako državna strategija predviđa da država potpuno izađe iz medija, mi nastavljamo sa dobrom i kvalitetnom praksom podrške i sufinansiranja programa i projekata medijskih kuća u oblasti javnog informisanja. Na taj način ne želimo da utičemo na nepristrasnost informisanja, već želimo da damo svoj doprinos da rad medija bude još profesionalniji - rekao je Dulić.
-
Nema komentara.













