12. 07. 2013
NOVI ČLANOVI SAVETA ZA ŠTAMPU
Beograd, 12.07.2013. (Politika) - Upravni odbor Saveta za štampu dobio je juče nove članove koji će u ovom telu predstavljati Asocijaciju medija. Reč je direktorima i glavnim urednicima nedeljnika „Novi magazin" i dnevnika "Večernje novosti" - Nadeždi Gaće i Ratku Dmitroviću, kao i Veljku Laliću, glavnom uredniku „Nedeljnika". U Komisiji za žalbe, kao treći predstavnik pomenutog udruženja izabran je Tihomir Trišić, glavni urednik "Aktera".
Savet za štampu osnovan je kao nezavisno telo koje okuplja izdavače, vlasnike štampanih medija i profesionalne novinare. Njegov cilj je da prati poštovanje Kodeksa novinara Srbije u štampi i rešava žalbe pojedinaca i institucija na njihove sadržaje. U nadležnosti Saveta je i posredovanje između oštećenih i redakcija, kao i iznošenje javnih opomena za kršenje etičkih standarda.
-
Nema komentara.













