19. 07. 2013
TANJUG KAO VLADIN BIRO
Beograd, 19.07.2013. (Dnevnik) - Pomoćnik ministra kulture Dragan Kolarević najavio je da će do srede, 24. jula, biti poznat model budžetskog finansiranja javnih servisa - Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine, a da je ideja da deo Tanjuga bude Vladin servis za informisanje, a deo te novinske agencije verovatno bi postao akcionarsko društvo. On rekao da se razgovara o više modela finansiranja, među kojima je i onaj po kojem bi se za javne servise izdvajao određeni procenat iz budžeta.
- Nadam se da ćemo u sredu na sajt Ministarstva postaviti nacrte zakona o javnim servisima i po elektronskim medijima, čime bi počela javna rasprava koja mora da traje najmanje 21 dan i u okviru toga su predviđene javne debate - izjavio je Kolarević, i dodao da se očekuje da se ti zakoni pred poslanicima nađu na jesen. - Kada je u pitanju finansiranje iz budžeta, jedan od modela na koji ćemo se ugledati je Zakon o javnim radiodifuznim servisima u Crnoj Gori, koji je prihvatila EU.
Govoreći o državnoj novinskoj agenciji Tanjug, on je rekao da postoji ideja da se ta agencija, po nemačkom modelu, pretvori u Vladin biro za komunikacije:
- Ideja je da Tanjug bude Vladin servis za informisanje, za prikupljanje informacija iz sveta i slanje, i taj zakon može biti donet vrlo brzo, a onda bi deo Tanjuga verovatno išao u privatizaciju, delile bi se akcije, i on bi išao na tržište - objasnio je Kolarević.
-
Nema komentara.













