14. 08. 2013
RATEL: Podnosimo žalbu
Beograd, 14.08.2013. (B92) - RATEL saopštio da "upravo podnosi" žalbu i da očekuje ukidanje presude kojom su RATEL i RRA dužne da isplate televiziji SOS Kanal 650 miliona dinara odštete.
"RATEL sa velikim optimizmom, zasnovanim na brojnim dokazima i na argumentovanom činjeničnom i pravnom stanju opisanom u žalbi na presudu, očekuje da će prvostepena odluka suda biti ukinuta i da će u konačnom ishodu biti odbijen tužbeni zahtev SOS Kanala kao neosnovan", navodi se u saopštenju.
Republička agencija za telekomunikacije je dodala da to znači da "ni trenutno, a najverovatnije ni kasnije", neće biti nikakve materijalne štete za budžet Srbije i njene građane.
Privredni sud u Beogradu presudio je da su RRA i RATEL dužne da nadoknade štetu SOS kanalu u vrednosti od 650 miliona dinara koja je nastala dodeljivanjem neispravne frekvencije, odnosno dodeljivanjem frekvencije koja je pripadala državnoj televiziji Rumunije.
RATEL je u saopštenju izrazio uverenje da je ta presuda doneta na osnovu "pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja, uz bitne povrede odredaba Zakona o parničnom postupku i uz zanemarivanje velikog broja činjenica i dokaza predstavljenih tokom suđenja od strane RATEL-a i RRA".
"Konkurs za dodelu dozvola za emitovanje bio je javan i svi uslovi konkursa bili su poznati zainteresovanim emiterima, pa i SOS Kanalu", navodi se u saopštenju RATEL-a.
-
Nema komentara.













