20. 08. 2013
SJENICA PRIPREMA SVOJU TELEVIZIJU
Novi Pazar, 20.08.2013. (Pregled) - U Sjenici je počela dvomesečna obuka kadrova za potrebe buduće opštinske televizije, a najuspešnijim kandidatima biće ponuđen stalni radni odnos, izjavio je juče Sadik Hamidović koji priprema buduće TV-novinare. „Da bi televizija počela da emituje preko predajnika, potrebna je dozvola. Ubrzo treba da se pređe i na digitalno emitovanje, za šta mi nećemo biti tako brzo spremni", rekao je Hamidović za radio „Sto plus".
Po rečima predsednika Opštine Hazba Mujovića i koordinatorke Kancelarije za mlade u Sjenici Anide Mujović, plan je da opštinska TV Sjenica program, do dobijanja dozvole, emituje kroz kablovski sistem. Inače, medijska strategija i zakoni koji uskoro treba da uđu u skupštinsku proceduru predviđaju potpuno povlačenje države iz vlasništva u medijima.
-
Nema komentara.













