23. 10. 2013
Pravilnik o raspodeli frekvencija
Beograd, 23.10.2013. (B92, Tanjug) - Ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić potpisao je danas Pravilnik o utvrđivanju plana raspodele frekvencija.
Ovaj pravilnik odnosi se na analogne FM i TV radio-difuzne stanice na teritoriji Republike Srbije.
Zahvaljući primeni pomenutog Pravilnika ubrzaće se proces prelaska sa analognog na digitalno emitovanje televizijskog signala u Republici Srbiji i biće otklonjena jedna od najvećih prepreka u dosadašnjem procesu digitalizacije, a to je nedostatak slobodnih frekvencija, saopšteno je iz Ljajićevog kabineta.
To konkretno znači da će se deo frekvencija koje su nekada pripadale Televiziji Avala, a koje su neophodne u procesu digitalizacije, iskoristiti za proširenje inicijalne mreže za digitalno televizijsko emitovanje programa, dok će nezavisna regulatorna tela preostalim delom spektra raspolagati u skladu sa svojim nadležnostima i važećim zakonima.
S druge strane, potpisivanjem Pravilnika stvoreni su uslovi za upotrebu celokupne opreme za digitalno emitovanje televizijskog signala, koju je Srbija dobila od Evropske unije i čija je vrednost veća od osam miliona evra.
-
Nema komentara.













