07. 11. 2013
UGROŽENO PRAVO MANJINA
Subotica, 07.11.2013 (Pregled) - Privatizacijom Radio Subotice bilo bi ugroženo pravo nacionalnih manjina na informisanje, kao i ta medijska kuća, jer dosadašnji model privatizacije nije doneo ništa dobro, niti je to standard u Evropskoj uniji, kao što se želi predstaviti", izjavio je direktor ovog radija Toni Bedalov.
On je u emisiji subotičke Ju Eko televizije izneo da je dosadašnja privatizacija medija u Vojvodini, koja je prekinuta 2007. godine, dovela do „urušavanja ili potpunog gašenja 80 odsto privatizovanih medija".
„Ovo je samo jedan od razloga zbog kojih lokalni mediji ne treba da se privatizuju po dosadašnjem modelu", rekao je Bedalov, dodavši da su dosadašnje javne rasprave o setu medijskih zakona pokazale da postoji mnogo primedbi na predložene nacrte zakona o javnom informisanju, elektronskim medijima i javnim servisima.
On je naglasio da postoje i u zemljama Evropske unije mediji čiji su osnivači, kao i u slučaju Radio Subotice, lokalne samouprave. Ipak, u slučaju da privatizacija javnih medijskih preduzeća bude obavezna, Bedalov smatra da se mora pronaći adekvatno rešenje za „višejezične medije", kao što su javno-privatno partnerstvo ili podela akcija zaposlenima.
-
Nema komentara.













