23. 11. 2013
Bjankoni: Osnivači da obezbede nezavisnost
Beograd, 23.11.2013. (Dnevnik) - Ministarstvo kulture i informisanja nastavlja da podržava medije na jezicima nacionalnih manjina sufinasiranjem njihovih projekata, ohrabrujući ih tako u procesu transformacije i prilagođavanja tržištu - izjavila je juče u Novom Sadu državna sekretarka u tom ministarstvu Gordana Predić na skupu posvećenom medijima na manjinskim jezicima, u organizaciji lista „Mađar so".
- Mediji u Srbiji prolaze kroz višestruku krizu, finansijsku, etičku,profesionalnu i zato se intenzivno pripremaju odgovarajući zakonski propisi koji bi trebalo da doprinesu poboljšanju medijske slike u našoj zemlji.
Luka Bjankoni iz Delegacije EU u Srbiji podsetio je na to da saveti nacionalnih zajednica imaju zakonsku mogućnost da osnivaju medijske kuće, ali je i upozorio na to da ta njihova uloga podrazumeva i obavezu da bude osigurana urednička i finansijska nezavisnost tih medija.
-
Nema komentara.













