24. 12. 2013
Medijska pravda samo pred Višim sudom u Beogradu
Beograd, 24.12.2013. (UNS) - Zakonom o sedištima i područjima sudova i javnih tužilaštava, od 1. januara 2014. godine za medijske sporove i sporove o autorskim pravima za celu Srbiju, u prvom stepenu, biće nadležan Viši sud u Beogradu. To istovremeno znači da će o žalbama na presude Višeg suda u Beogradu odlučivati isključivo Apelacioni sud u Beogradu. Po Zakonu o izmenama i dopunama zakona o uređivanju sudova, svi postupci u oblasti medijskog i autorskog prava započeti do 1. januara 2014. godine po sudovima van Beograda nastaviće se u sudovima u kojima su započeti.
Izmene i dopune Zakona o uređenju sudova usvojila je Skupština Republike Srbije 20. novembra 2013. godine.
Cilj ove izmene zakona je usklađivanje sudske prakse kada je reč o medijskim sporovima.
Sudije koje budu sudile u medijskim sporovima imaće dodatnu obuku iz oblasti medijskog prava.
-
Nema komentara.













