25. 01. 2014
RTS NA BUDŽETU
Beograd, 25.1.2014. (Večernje Novosti) - Odluka Vlade Srbije o javnim servisima
RADIO-televizija Srbije i Radio-televizija Vojvodine u narednom periodu finansiraće se iz budžeta Srbije. Za rad dva javna servisa tokom 2014. godine iz državne kase biće izdvojeno 7,5 milijardi dinara. Ovo je predviđeno Uredbom o privremenom finansiranju javnih servisa Radiodifuzne ustanove Srbije i Radiodifuzne ustanove Vojvodine, koju je Vlada Srbije donela na jučerašnjoj sednici.
Trajno finansiranje javnih servisa biće rešeno zakonom o javnim servisima, koji bi, prema najavama iz Ministarstva kulture, trebalo da bude usvojen narednog meseca. Budući zakon predviđa da ove i naredne godine javni servisi budu finansirani iz budžeta.
Sve dok zakon ne stupi na snagu, važiće odluka o naplati televizijske pretplate uz račune za struju.
-
Nema komentara.













