31. 01. 2014
Deset godina Asocijacije medija
Beograd, 31.1.2014 (RTS) - Asocijacija medija obeležila je deset godina postojanja. Na prijemu su zatraženi fer i ravnopravni uslovi na tržištu i jednake startne pozicije.
Na prijemu povodom deset godina postojanja Asocijacije medija, zatraženi su fer i ravnopravni uslovi na tržištu i jednake startne pozicije. Asocijacija medija okuplja osamnaest članica, novinske izdavače, novinske agencije i portale u Srbiji.
Nastali su sa idejom da zajednički nastupaju prema državi, oglašivačima, distributerima i štamparima, i željom da zaštite svoje interese i stvore povoljnije poslovno okruženje.
"Očekujemo da država povlačenjem iz vlasništva u medijima ukine svoj institucionalni uticaj na medije i prestankom direktnog budžetskog finansiranja stvori prostor za slobodnu tržišnu utakmicu", rekao je predsednik UO Asocijacije medija Zoran Sekulić.
Asocijacija medija je suosnivač Saveta za štampu. Njeni predstavnici učestvovali su u izradi Medijske strategije i Nacrta zakona o javnom informisanju.
-
Nema komentara.













