Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
18. 12. 2003
U Srbiji previše radijskih stanica
BEOGRAD, 18.12.2003. – Istraživanje "Šta sluša Srbija" pokazalo je da u Srbiji ima previše radio-stanica, pa je auditorijum prenatrpan ponudom, što ugrožava opstanak mnogih relevantnih radio-stanica, rečeno je na jučerašnjoj konferenciji za novinare u Medija centru. Istraživanje je sproveo Stratedžik marketing za američku nevladinu organizaciju Ajreks. Predstavnici Stratedžik marketinga ukazali su da smo evropski rekorderi po broju radio-stanica, oko 1.000, zbog čega je radijski auditorijum zagušen, a ugled i opstanak radija ugroženi. Primat ubedljivo ima muzički program, dok informativno-političkom bloku pažnju poklanja znatno manji broj slušalaca, i to više radnim danom nego vikendom. U Beogradu se najviše slušaju B 92, Radio S, Radio JAT, Prvi program Radio Beograda i Radio Nostalgija. Istraživači su zaključili da je neophodno broj radio-stanica svesti na podnošljiv nivo.
-
Nema komentara.













