Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 12. 2003
Novinari napustili snimanje emisije
BEOGRAD, 19.12.2003. – Zamišljena kao prilika da predstavnici skoro svih beogradskih štampanih medija postavljaju pitanja čelnicima vodećih političkih stranaka, jučerašnja televizijska emisija "Izborni turnir" Medija centra, pretvorila se u skandal koji je završen tako što su svi novinari, iritirani ophođenjem premijera Srbije Zorana Živkovića, napustili prostoriju. Emisiju su zatim napustili Dragan Maršićanin, potpredsednik Demokratske stranke Srbije i premijer Živković, koji je nastupao kao predstavnik Demokratske stranke. Na "megdanu" su ostali Aleksandar Vučić, generalni sekretar Srpske radikalne stranke, i Mlađan Dinkić, potpredsednik G17 plus, ali je voditelj "Izbornog turnira" Vladan Radosavljević ubrzo prekinuo program, koji je umesto predviđenih sat i po trajao približno jedan čas. Povod za incident bilo je uvredljivo obraćanje premijera Živkovića glavnom uredniku "Balkana" Momčilu Petroviću, kog je nazvao "marginalnom pojavom".
-
Nema komentara.













