Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
25. 12. 2003
Laburisti ljuti zbog «Insajdera»
BEOGRAD, 25.12.2003. – Laburistička partija Srbije od Republičke radio-difuzne agencije zahteva da oštro upozori Televiziju B92 zato što je u jeku predizborne kampanje emitovala emisiju "Insajder", u kojoj je Dragan Milovanović, ministar za rad i predsednik laburista, kritikovan zbog "skromne kuće" u Zemunu, a da pri tom novinar nije pokušao da stupi u kontakt s njim. Na konferenciji za štampu, na kojoj Milovanović nije bio prisutan zbog obaveza u Vladi, potpredsednik Laburističke partije Srbije Slobodan Petrović rekao je da je 16. decembra, u emisiji "Insajder", prilikom emitovanja priloga ispred Milovanovićeve kuće, novinar B92 aludirao da je ta imovina stečena nezakonito. Petrović je istakao da ni novinar ni urednik nisu tražili mišljenje druge strane, niti su omogućili Milovanoviću da objasni kako je stekao imovinu. On je pozvao Televiziju B92 da, umesto što neosnovano blati, podnese krivičnu prijavu protiv Milovanovića, jer je on spreman da odgovara ako je nešto nezakonito stekao. Novinar B92 Miša Vesić demantovao je Petrovićeve tvrdnje i istakao da je Televizija B92 u više navrata pozivala Milovanovića, ali je on odbijao da komentariše poreklo svoje imovine, postavljajući uslov da pre njega ostali ministri u Vladi iznesu svoje imovinsko stanje.
-
Nema komentara.













