Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
07. 02. 2004
"Kontakt" neće biti repriziran
UŽICE, 7.2.2004. – Iako je u nedelju od 14.15 do 15.15 časova na užičkoj TV 5 trebalo da bude reprizirana emisija "Kontakt", sa temom "Stanje u užičkom pravosuđu", Predrag Kovačević, direktor i glavni i odgovorni urednik te TV stanice, odustao je od repriziranja emisije, nakon što ga je juče predsednik Okružnog suda u Užicu Ljubiša T. Radulović, u pismenoj formi "podsetio" na odredbe Zakona o informisanju. Kako je Danas pisao, pre osam dana, u večernjem terminu, ta televizija je uživo emitovala emisiju "Kontakt", u kojoj su gostovali predsednik OO Nova Srbija Zdravko Perendija, predstavnik udruženja u osnivanju "Liga za Užice" Dragan Vranić i doskorašnji sudija u Čajetini Petar Tanasijević. Oni su izneli optužbe na rad užičkih pravosudnih organa, a posebno na rad predsednika Okružnog suda Radulovića i okružnog tužioca Milenka Mandića. Samo pet minuta posle emitovanja, po nalogu opštinskog tužioca, policijski inspektor je zaplenio video-kasetu sa snimljenom emisijom, ali je ona nakon nekoliko dana vraćena. V.d. opštinskog tužioca Saša Nešović u svom saopštenju objasnio je da je oduzimanje video- kasete bilo neophodno i da ga na to obavezuje zakon.
-
Nema komentara.













