Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
20. 02. 2004
Dopisniku Bete dosuđena odšteta od 100.000 dinara
POŽAREVAC, 21. 2.2004. – Veće Opštinškog suda u Požarevcu odlučilo je da delimično usvoji odštetni zahtev dopisnika novinske agencije Beta iz Požarevca, po tužbi za nanete duševne patnje i bolove i povredu ugleda i časti. Država Srbija, odnosno Ministarstvo unutrašnjih poslova, treba da isplati dopisniku Miletu Veljkoviću, na ime nematerijalne štete, iznos od 100.000 dinara, a njegovom pravnom zastupniku Nebojši Sokoloviću, na ime troškova, 58.000 dinara. Sudsko veće utvrdilo je da je Mile Veljković nezakonito pritvoren u noći između 8. i 9. maja 2000. godine i odveden u stanicu policije u Malom Crniću, gde je proveo više od 20 sati. Veljkoviću je tada bilo onemogućeno da kontaktira sa porodicom, advokatom, redakcijom i lekarima, iako je policiju obavestio da boluje od dijabetesa. Sud je takođe utvrdio da je Veljković nezakonito priveden sa novinarima mađarske televizije "RTL klub", 23. avgusta 2000, dok je snimao reportažu za zabavni program te televizije i proveo je na informativnom razgovoru u policijskoj stanici u Požarevcu oko četiri sata.
-
Nema komentara.













