Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
09. 03. 2004
Osloboditi medije partijskog diktata
BEOGRAD, 9.3.2004. – Ministar kulture Dragan Kojadinović izjavio je juče da bi za kulturu godišnje trebalo izdvajati više novca iz republičkog budžeta, jer se pokazalo da je nedovoljno 0,9 posto, odnosno 350 miliona dinara. Kojadinović je takođe objasnio da je on zvanično ministar kulture, ali da će se baviti i medijima, budući da su oni oficijelno i dalje u tom ministarstvu. Prema njegovoj proceni, neophodno je rešiti haos u etru, kad je reč o elektronskim medijima, i sagledati položaj štampanih medija, pošto "nije dovoljno samo to što su oslobođeni poreza, već moraju da se razmotre ostali segmenti njihovog rada i poslovanja, pogotovo rad 'na crno'". On je podsetio da su mnogi novinari koji su radili kao honorarci ostali bez posla, jer poslodavci ne mogu sada da im plaćaju honorare i ostale nadoknade. "Ono što je za mene najvažnije jeste da se mediji konačno oslobode partijskog diktata, cenzure i onoga što je najpogubnije – autocenzure", rekao je ministar. Kojadinović je najavio razgovore o tome s direktorima i glavnim urednicima i naglasio da udruženja novinara "moraju da budu odlučnija, da budu prava udruženja koja se bore za profesionalce, za pravi profesionalni rad", umesto svađa i podela u njima, "takođe na političkoj podlozi".
-
Nema komentara.













