Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
10. 03. 2004
Milioni nestali iz RTS-a
BEOGRAD, 10.3.2004. – Spaljena zgrada, zastarela oprema, sve su to problemi s kojima se RTS suočava godinama. Bez obzira na manjak sredstava, niko od sadašnjeg rukovodstva nacionalne televizije nije pokrenuo pitanje pronevere milionskih iznosa za vreme bivšeg režima. Tada su direktori RTS-a na račun firme "DSC security" i Siti radija uplaćivali ogroman novac na ime nepostojećih autorskih prava. Samo od 28. do 30. juna 2000. godine na račun firme "DSC security" RTS je uplatio preko 700.000 dinara. Kako nam je rekao bivši radnik te firme, "direktor Vladimir Terzić je od zaposlenih tražio da mu daju lične podatke, kako bi u njihovo ime otvarao račune na koje je RTS uplaćivao novac". Sve je to posle 5. oktobra izazvalo pažnju finansijske policije. Tokom istrage saslušano je preko 150 bivših radnika DSC-a i Siti radija, koji su bili šokirani videvši iznose koji su prošli preko njihovih računa. Ipak, i posle tri godine, ovaj slučaj skuplja prašinu u nečijoj fioci. Interesantno je da je veći deo dokumentacije koja govori o ovim transakcijama "slučajno" izgoreo 5. oktobra.
-
Nema komentara.













