Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
27. 03. 2004
Bomba ispod reportažnih kola B92
RAŠKA, 27.3.2004. – Novinarska ekipa B92 koja se vraćala sa Kosova, u subotu je, u Raškoj, po ulasku u vozilo, pronašla bombu ispod reportažnih kola. Bomba je demontirana i nesreća je sprečena. Tehničar Srđan Ršumović prvi je opazio bombu: "Spremali smo se da krenemo za Beograd. Pomerio sam kola pet metara unazad, izašao i počeo da slažem opremu. Kada sam izašao iz kola, čovek koji je stajao pored mene kaže: 'Čoveče, bomba je ispod kola.' Tada sam video da je to prava bomba, kašikara, zajedno sa nekom žicom", kazao je Ršumović. O incidentu, novinar Peđa Obradović je rekao: "Oko podneva, ispod naših reportažnih kola pronađena je ručna bomba kašikara, koja se, srećom, nije aktivirala. Bomba je imala privezanu žicu i bila je spremna za tzv. potez. Praktično, to znači da se bomba negde fiksira na vozilo a žica priveže, na primer, za osovinu, pa se aktivira kada se vozilo pokrene. Na naš poziv, ekipa iz SUP-a Raška je obavila uviđaj. Nagoveštaja o motivu nema, a ekipa RTV B92 veruje da je u pitanju nekakvo upozorenje, neka pretnja. Policija tvrdi drugačije, da su nedavno sprovede racije, pa je moguće da se neko "oslobađa" sredstava. Takođe, pozvali smo ekipu za protivdiverzionu zaštitu iz Kraljeva i oni su, nakon detaljnog pregleda kombija, utvrdili da je sve u redu."
-
Nema komentara.













