Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 03. 2004
Novinari osuđeni zbog klevete
ŠABAC, 28.3.2004. – Šabački opštinski sud je drugi put za mesec dana osudio novinare zbog navodne klevete. Posle Aleksandre Delić, bivše novinarke "Blica", ovog puta je na kaznu od dva meseca zatvora, uslovno na godinu dana, osuđen Hanibal Kovač, novinar Radija Slobodna Evropa I direktor Medija centra Šamar iz Šapca. Kovač je osuđen po jednoj od devet privatnih tužbi Čedomira Vasiljevića, bivšeg radikalskog ministra. Navodeći podatak da sudija nije dozvolio izvođenje svedoka odbrane, osuđeni novinar ovako komentariše suđenje: "Ono što me je iznenadilo, prenerazilo i zaprepastilo, to je ponašanje suda, odnosno predsednika sudskog veća gospodina Ivice Lazarevića. On jednostavno nije imao vremena da obrazloži presudu. Rekao je: 'Nemam vremena da to sada radim.' Očigledan je ovo dokaz da fašizam kuca na mala vrata." Među svedocima odbrane trebalo je da budu radnice Tržnog centra "Stil", u koji je Vasiljević 1999. nasilno ušao sa svojim obezbeđenjem i sinom i – prisvojio ga. Jedna od radnica kaže da je Vasiljevićev sin nogom razbio vrata, nju udario i da se ona onesvestila. Druga radnica tvrdi da su je njih dvojica izneli, a treća je gurnuta niz stepenice. One navode da se još ne postupa po krivičnim prijavama koje su podnete protiv Vasiljević.
-
Nema komentara.













