Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 04. 2004
Ekipi B92 prećeno i pre podmetanja bombe
BEOGRAD, 1.4.2004. – Radio-televizija B92 uputila je u utorak pismo ministru unutrašnjih poslova Draganu Jočiću, sa zahtevom da se i lično angažuje u istrazi o podmetanju bombe pod reportažna kola B92 u Raškoj. Bojan Petrović, tehničar Televizije B92, koji je i pronašao bombu, kaže da je ekipi TV B92 u Raškoj bilo prećeno i pre ovog incidenta. Bojan Petrović kaže da je reportažnim kolima 18. marta više puta prilazio jedan čovek i pretio: "Počeo je da navodi optužbe – vi ste Amerikanci, radite za CNN, znamo ko ste, šta ste. Tada sam se ja sklonio u automobil, a neko je počeo da udara po automobilu. Izašao sam, pomislivši da se naša ekipa vratila iz Kosovske Mitrovice. Gospodin je onda prišao i rekao da će nam zapaliti auto." Petrović je obavestio policiju, uz čiju je saglasnost vozilo sa autobuske stanice pomereno na parking blizu policijske stanice. I pored blizine policije, 27. marta ispod automobila pronađena je bomba. Advokat B92 Slobodan Kremenjak podseća da je policija odmah izdala saopštenje o incidentu, ali upozorava i da bi ona, prilikom ovakvih događaja, morala da bude obazrivija: "Iz policijskog saopštenja, koje je objavljeno još istog dana, možemo da vidimo da je policija obavestila javnost da bomba nije bila opasna, da nije bila u položaju da može da eksplodira i da se sumnja na to da je bombu neko samo odbacio kako bi izbegao opasnost da bude nađena kod njega tokom racije. Međutim, upravo zbog brzine kojom je izdato to saopštenje, plašim se da mu nije prethodila obimnija istraga, koja bi ispitala sve detalje slučaja, posebno ako imamo u vidu da je još 18. marta ekipi B92 u Raškoj prećeno, kao i ako imamo u vidu da je vozilo nakon toga preparkirano na drugu lokaciju, upravo po savetu policije i u dogovoru sa njom", kazao je Kremenjak.
-
Nema komentara.













