Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
29. 04. 2004
Uputstvo za privatizaciju medija
Kragujevac, 29.04.04. -- Ministarstvo kulture i medija priprema uputstvo za privatizaciju medija, koje garantuje poštovanje interesa građana. Na okruglom stolu "Privatizacija - sad ili..." u Kragujevcu, pomoćnik ministra zadžen za medije Petar Ignja kazao je da Ministarstvo traži rešenje za Radio-difuzni savet, čiji je legitimitet osporen u javnosti. Jedan od autora Zakona o radiodifuziji Rade Veljanovski izjavio je da u Vladi nema saglasnosti oko načina sprovoženja privatizacije medija. Sekretar Saveta za radiodifuziju Slobodan Đorić rekao je da je pokretanje postupka za privatizaciju Televizije Kragujevac preuranjeno, jer Ministarstvo nije donelo uputstvo o sprovođenju privatizacije. S njegovom ocenom saglasili su se predstavnici sindikata Televizije Kragujevac, koji su izjavili da privatizacija treba da bude odložena i zato što zaposlenima nisu date garancije ni u pogledu zarada ni radnih mesta. Procenjena vrednost kapitala te televizije je milion evra, a iz budžeta grada ove godine će biti izdvojeno 57 miliona dinara za rad gradskih medija, od čega 40 miliona za zarade zaposlenih i 17 za materijalne troškove i tekuće održavanje. Okrugli sto o privatizaciji medija u Kragujevcu organizovali su Skupština Kragujevca, RTV Kragujevac, a učestvovali su i predstavnici OEBS-a, Asocijacije nezavisnih elektronskih medija, Agencije za privatizaciju, sindikata i nevladinih organizacija, kao i čelnici pojedinih lokalnih medija u Srbiji.
-
Nema komentara.













