Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 04. 2004
B92 = ANEM = Davidova zvezda
NOVI SAD, 28.4.2004. – U centru Novog Sada, kod Riblje pijace, osvanuo je antisemitski grafit: B92 = ANEM = Davidova zvezda. Ovaj grafit ispisan je na kapiji u Gimnazijskoj ulici između Gradske biblioteke i Antikvarnice "Orfelin". U Jevrejskoj opštini Novi Sad navode da ih takve poruke više ne iznenađuju. Predsednik komisije za praćenje pojava antisemitizma Adam Tibor kaže za Radio 021 da to pokazuje rast fašizacije društva. "ANEM je udruženje radio-stanica, i to naprednih, a sve što je napredno, to im smeta. To je odredeni vid fašizma, jer nažalost, imamo i fašističke partije u ovoj državi danas, krajnje desničarske partije. Država ništa ne preduzima, nažalost, a trebalo je da preduzima", rekao je Adam Tibor. Zbog svoje multikulturalnosti i multietničnosti Novi Sad je plodno tle za ekstremiste, koji svojim delovanjem žele da naruše suživot ljudi. Predsednik ANEM-a Slobodan Stojšić navodi da je govor mržnje sve prisutniji. Gradonačelnik Novog Sada Borislav Novaković osudio je pojavu ovog antisemitskog grafita.
-
Nema komentara.













