Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
20. 05. 2004
Zaustavili izalazak Borbe zbog plata
Beograd, 20.05.04. -- Zaposleni su odlučili su da zaustave izdavanje “Borbe” zbog neisplaćenih zarada i doprinosa, kao i uslova rada. U saopštenju se navodi da su zaposleni na jučerašnjem zajedničkom sastanku Aktiva novinara i Zbora radnika, odlučili da zaustave izdavanje novine, dok se ne reši status lista i ne poprave ponižavajući uslovi rada. "Nezadovoljstvo novinara kulminiralo je saznanjem da rukovodeći tim kompanije 'Borba' i zaposleni u svim drugim delovima kompanije, izuzimajući redakciju lista, sa zajedničkog žiro računa redovno isplaćuju i plate i doprinose. Para nema samo za list 'Borba'", navode zaposleni. Oni tvrde da su poslednju platu dobili za januar, a da im doprinosi nisu uplaćeni od septembra prošle godine. "Zarade su nam zaista mizerne, ne prelaze 10.000 dinara mesečno", navode zaposleni u listu "Borba" u saopštenju i dodaju da zaustavljanjen izdavanja novina ne žele da izazovu gašenje lista, jer to nije u njihovom interesu. Radnici obustavom štampanja žele da skrenu pažnju javnosti "na višemesečnu agoniju" u toj redakciji i potrebu hitnog razrešenja njenog statusa. "Sva dosadašnja obraćanja zaposlenih u listu 'Borba' nadležnim adresama na saveznom i republičkom nivou, Skupštini SCG, Savetu ministara i Direkciji za informisanje, kao i Vladi Republike Srbije, ostala su bez odgovora", kaže se u saopštenju.
-
Nema komentara.













