Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
26. 05. 2004
Osuđena novinarka "Građanskog lsta"
NOVI SAD, 26.5.2004. – Opstinški sud u Novom Sadu osudio je Ljiljanu Jokić-Kaspar, književnicu i kolumnistkinju "Građanskog lista", na šest meseci zatvora, uslovno na dve godine. Ljiljana Jokić-Kaspar osuđena je zbog krivičnog dela klevete. Nju je tužio dr Miroslav Savić, nekadašnji hirurg Crvenih beretki, zbog njenog teksta u kojem piše da je Savić, pored hirurškog angažmana, bio i snajperista u Crvenim beretkama. Informaciju da nekadašnji hirurg i "snajperista" Crvenih beretki radi u Kardiovaskularnom institutu u Sremskoj Kamenici, mediji su preneli u toku policijske akcije Sablja, aprila prošle godine. Savić, koji tvrdi da nikada nije bio snajperista, odmah je podneo krivične prijave za klevetu protiv brojnih beogradskih i novosadskih redakcija, da bi u međuvremenu od nekih i odustao. Prijava protiv kolumnistkinje Ljiljane Jokić-Kaspar ipak je ostala na snazi, iako je njen tekst objavljen znatno kasnije od objavljivanja informacije o Saviću. Advokatski tim Ljiljane Jokić-Kasper prokomentarisao je ovu odluku Opštinskog suda kao pokušaj ponovnog uspostavljanja delikta mišljenja.
-
Nema komentara.













