Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
14. 06. 2004
Mediji bez većih prekršaja o kampanji
BEOGRAD,14.6.2004. – Medijski savet ocenio je da su mediji tokom kampanje bez većih prekršaja predstavili programe predsedničkih kandidata. Napominje se da su mediji prerano i prenaglašeno proglasili kandidata SRS-a Tomislava Nikolića za favorita. Prema oceni tog saveta, radio i televizijske stanice uglavnom su imale pasivan pristup kampanjama predsedničkih kandidata. Ocenjeno je i da je kandidat grupe građana Bogoljub Karić bio favorizovan u medijima koje kontroliše. Globalno, može se smatrati da je ponašanje medija dokazalo da oni nisu više obična transmisija političke volje ili sile, te da se to posebno odnosi na štampane medije i Radio-televiziju Srbije. Medijski savet kritikovao je tokom cele kampanje pisanje tabloida, koje je ocenio kao "kršenje profesionalnih principa i etičkih standarda". Savet je ocenio i da je Radio B92 prekršio pravila izborne tišine 10. juna u emisiji "Peščanik", kao i da su Prvi program RTS-a i dnevnik "Politika" istog dana u pojedinim segmentima programa i tekstova davali podršku kandidatu vladajuće koalicije Draganu Maršićaninu. Savet je ocenio i da je u medijima bio dominantan formalni pristup izbornoj kampanji, pa se sticao utisak da "medije uređuju kandidati". (Beta)
-
Nema komentara.













