Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
20. 08. 2004
Šest nacionalnih frekvencija
Jagodina, 20.08.04. -- Dragan Kojadinović izjavio je da će nacionalne frekvencije imati šest televizijskih emitera. Ministar za kulturu i medije Srbije rekao je i da je predložio odvajanje još dve srpske i dve savezne frekvencije koje bi pokrivale celu teritoriju Srbije i Crne Gore. Tih šest emitera u Srbiji su tri programa RTS-a, TV BK, TV Pink i B92. Ovakva odluka proizilazi iz ekonomske snage i zavidnog kvaliteta programa, kazao je Kojadonović. Program još dve nacionalne srpske frekvencije omogućavao bi televizijskim stanicama iz unutrašnjosti da zakupljuju vreme na jednoj i tako se predstavljaju celoj srpskoj javnosti, rekao je Kojadinović jagodinskoj televiziji "Palma plus" i naveo da, na osnovu nekih procena, na srpskom tržištu ima oko 65 miliona evra namenjenih marketingu, što se uglavnom deli u okviru najjačih i najgledanijih televizija. Ministar je ocenio da bi manje televizije u Srbiji došle u veliku opasnost da nestanu i ljudi izgube posao, bez izlaska na nacionalnu televiziju, uz pratnju sponzora.
-
Nema komentara.













