Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 08. 2004
Reguliše se privatizacija medija
BEOGRAD, 28.8.2004. – Pravilnik o načinu privatizacije radio i TV stanica lokalnih ili regionalnih zajednica u Srbiji stupio je na snagu. Pravilnikom je predviđeno da privatizacija lokalnih elektronskih medija podrazumava prodaju njihovog kapitala na javnim tenderima ili putem javnih aukcija, a taj postupak sprovodi se u medijima koji su uskladili rad i poslovanje sa Zakonom o radio-difuziji, usvojenim pre dve godine. Ako je reč o javnoj aukciji, kapital za prenos akcija zaposlenima bez naknade iznosi 30 odsto kapitala koji se privatizuje, odnosno 15 odsto ako je u pitanju javni tender. Pravilnikom je predviđeno i da privatizacija elektronskih medija lokalnih ili regionalnih zajednica bude obavljena tako što će biti obezbeđen kontinuitet u proizvodnji i u emitovanju lokalnog informativno-obrazovnog programa. Taj kontinuitet obezbeđuje se prodajom kapitala licu koje može biti imalac dozvole za emitovanje, kao i time što se namena i delatnost preduzeća ne može menjati do isteka dozvole za emitovanje radio ili televizijskog programa. Pravilnikom je predviđeno i da se dnevno mora obezbediti minimum četiri sata lokalnog informativno-obrazovnog programa u najslušanijim jutarnjim i večernjim satima. Pravilnik o načinu privatizacije radio i TV stanica lokalnih i regionalnih zajednica, koji je doneo ministar kulture Dragan Kojadinović, objavljen je u "Službenom glasniku" 20. avgusta, a stupio je na snagu u subotu. Očekuje se da će Ministarstvo kulture uskoro usvojiti i Pravilnik o privatizaciji štampanih medija u Srbiji. (Beta)
-
Nema komentara.













