Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
15. 09. 2004
CESID: Zloupotreba medija
ZAJEČAR, BOR, 15.9.2004. – Regionalna kancelarija CESID-a saopštava da su Radio-televizija Zaječar i Televizija Bor zloupotrebljavani u političke svrhe. "Predsednik Upravnog odbora RTZ Boško Ničić, kao predsednik Skupštine opštine Zaječar, maksimalno koristi RTZ za ličnu promociju i tako ostale predsedničke kandidate stavlja u podređen položaj", izjavio je poverenik CESID-a Radomir Milošević. On je upozorio da se Ničić, kandidat Liberala Srbije za predsednika te opštine, prema svojim protivkandidatima i pojedinim odborničkim grupama služi govorom mržnje i uvredama. CESID je upozorio i na zloupotrebu lokalnih medija u predizborne svrhe i u Boru, gde Demokratska stranka Srbije, koja je na vlasti u tom gradu, kroz Privremeno veće, medije koristi za svoju promociju. CESID napominje da predsednik Privremenog veća opštine Bor Dragan Veličković lokalnu televiziju u svakoj prilici koristi za ličnu promociju. Dodaje se da novinari te medijske kuće, uz sugestije glavnog i odgovornog urednika, pristrasno i neobjektivno informišu javnost o potezima gradske vlasti. (Beta)
-
Nema komentara.













